DİKKAT: Avukata sor sayfası yoruma kapatılmıştır.

  • Sitemiz aracılığı ile hukuki danışmanlık hizmeti verilmemektedir! Sitemizin amacı hukuk bilgi paylaşımıdır.
  • Hukuki sorunlarınızla ilgili mutlaka bulunduğunuz ilin barosuna kayıtlı bir avukattan hukuki destek alınız.
  • Sitemizde arama yaparak hukuki sorunlarınızla ilgili daha önce yayınlanmış makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Hukuki sorunlarınız ile ilgili daha önce yayınlanmış makalelerimize aşağıdaki arama kutusu aracılığıyla ulaşabilirsiniz:


avukata sor

Sitemizde gerçekleştirilen paylaşımlar hukuki sorunlarıyla ilgili bilgi almak isteyenlere yol gösterici mahiyette ve genel hatlarıyla bir fikir vermek amacını taşımaktadır. Sitemizde yer alan makalelerde paylaşılan hukuki bilgiler hiçbir zaman avukatınızın size sağlayacağı hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetinin yerini tutmayacaktır. Bu nedenle sizin için en sağlıklı yolun bir avukat vasıtasıyla hukuki işlemlerinizi takip ettirmeniz olacağını beyan etmek isteriz.

Biz Kimiz ?

Sitemizde hukuki makaleler paylaşan kişiler İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlardır. Sitemizde hukukçu olmayan kişilerin paylaşım yapmasına kesinlikle izin vermiyoruz. Baroya kayıtlı her avukata ve hukuk akademisyenlerine sitemizde yazılar paylaşmaları için kapımız her zaman açıktır. Bu konuda iletişim sayfamız aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Yapıyoruz ?

Amacımız internetten yer alan, hukukçu olup olmadığı belli olmayan kişilerce yazılan ve pek çok yanlış bilgi içeren yayınlara karşı okuyucuları doğru hukuki bilgi ile buluşturmaktır. Karşılaştığınız hukuki sorunlara karşı ilk etapta kendinize bir hukuki yol haritası çizmeniz adına yazılarımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Geçmiş yazılarımızı belirli aralıklarla gözden geçirip, güncel gelişmeler ışığında düzenleyerek güncel tutmaya gayret ediyoruz.

Neden Avukat Tutmalısınız ?

Burada yer alan bilgiler size bir yol haritası çizmenin, genel anlamıyla bir fikir vermenin yanında hiçbir zaman hukuki danışmanlık alacağınız avukatınızın yerini tutmayacaktır. Hukuki sorunlarınızın çözümü için mutlaka bulunduğunuz ildeki baroya kayıtlı bir avukattan hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti alınız.

UYARI:

  • Bu sayfa 25.06.2018 tarihi itibariyle yoruma ve soru alımına kapatılmıştır.
    Sitemiz aracılığı ile hukuk danışmanlığı hizmeti verilmemektedir. Yayınlanmış ilgili makalelere ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Bu Sayfa Yoruma Kapatılmıştır.

  Bildirimleri Aç!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ümit

bişey soracagım müsaitmnsz

Aylinn

Merhabalar,

Yurtdışı merkezli bir firma kurmayı planlıyoruz ( örneğin Estonya) . Kuracağımız firma bir mobil uygulama geliştirme uygulaması olacak. Yani Google play store ve app store üzerinden faaliyet göstereceğiz. Faaliyet alanımız şimdilik türkiye olacak, ilerleyen zamanlarda ise uluslararası olacak. Merak ettiğim konu; Estonya merkezli bir firma kurduğumuzda kanunlar Estonya kanunlarına göre mi uygulanacak? yoksa faaliyet gösterdiğimiz ülkeye göre mi?

Teşekkürler.

Metin

Merhaba

Kamudan emekli birisi
Özel sektörde 4 yıl çalışmış ve habersiz biç bir şekilde işten çıkarıldığında tazminat alabilir mi
Sgk yatıyor

özdemir

birşey sorcaktım müsaitmisiniz

Fakeleddin

İyi günler. İki ismimden birincisini sildirmek istiyorum. Sildirmek istediğim ismimle duygusal bağımın olmaması, çevremdeki insanların tamamının beni 2. ismimle tanıması, 1. ismimin sadece resmi işlemlerde karşıma çıkması isim sildirme davasını kazanabilmem için yeterli sebepler midir? Avukat masrafı ne kadar olur? Hangi kuruma nasıl bir dilekçe ile başvurmam gerekir? Başvuru sonrası yapmam gerekenle nelerdir? Tanık gerekir mi? 18 yaşımın altındayım tek başıma müracaat edersem dava başlayabilir mi? Üniversiteye girmeden, askerliğimi yapmadan iki ismimden birincisini sildirmek istiyorum.

sakin yedekçi

2014 temmuz ayında bir emlakçıda müteahhit firma yetkilisi ile ev satış sözleşmesi imzaladım. Sözleşmenin şartları şöyle idi. Dairenin satış tutarı olan 150 000tl’nin 6 000 tlsi şimdi, geri kalan meblağ ise ev teslimi olan eylül 2014 tarihinde ödenecekti. ben 6000 tl ti müteahhit firmaya verdim. Eylül ayı geldiğinde ben Eminevim şirketler grubundan çekeceğim 145 000 tl yi vermek için müteahhit firmayı aradım. müteahhit bana şu an arsa sahipleri ile pürüzler olduğunu bu yüzden tapuyu bana veremeyeceğini söyledi. ama dairenin hazır olup benim oturabileceğimi, ne zaman sorun halledilirse tapuyu o zaman vereceğini söyledi. bu şekilde kağıda yazıp imzalayıp bana verdi. üstelik… Tamamını oku »

Gül

Merhaba
Ben eşimden ayrılalı 16 ay oldu 4 yaşında bir oğlum var velayeti bende. Boşandığımızdan beri oğlum için ödemesi gereken nafaka 400 lirayı sadece 1 ay ödedi.Yıllardır çalışmıyor annesi babası zengin onlarla yaşıyor bende çocuğumu bu şartlarda görmesini istemiyorum doktora bile götürmesini istediğim de sırf para vermemek için götürmüyor. Sizce nafaka için dava açabilir miyim nafaka ödemediğin de çocuğumu da görmese böyle bir şansım var mı. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz

ziya

selamun aleyküm hayırlı günler. arkadaşıım bi davadan dava da vergi uzul kanununa muhalefet yani vergisini ödemedi sahte fatura kesmekten falan yargılanıyor halbuki üzerine şirket açıldı hiçbirfaturada imzası dahi yok. buna 2şer kere ayrı 2 yıl 6 ay hapis verilmiş. kimisi birkaç ay yatar cıkar diyor kimisi 1 2 hafta yatar cıkar denetimliğe diyor. bu işte en bilgiili siz olduğunuz için sormak istedim üst mahkemeye başvurmak istiyor kendisi tekrardan mahkemeye çıkması için. 3 gün olmus ceza aldığına dair olan kağıt. bu kişinin sizce ne yapması lazım. itiraz dilekçesimi vermesi lazım temyizmi üst mahkemeye nasıl basvurulur herhangi bir ücret talet ediliyormu. yada… Tamamını oku »

Sabah

Merhaba,

Bir tane evim var ve bu eve kredi borcumdan dolayı haciz konmuş. Avukat 16 Nisana kadar satışa çıkaracağını söyledi ve borcu ödemem gerektiğni söyledi.

Üzerimde olan tek ev ve bu evde yaşamaktayım. Satışı durdurmam için ne yapmam gerekiyor ?

Teşekkürler.

tura1111

2011 yilinda cinsel taciz davasi acildi mahkeme hukmu tck 123 maddesinden 2.15 gun hapis vezasi verdi bunuda 1500 tl para cezasi na cevirdi 2018 1 ayinda adli sicilim ve arsiv kaydim silindi sormak istedigim size bu suc memuriyete veya devlet iscigine problem cikarirmi kayitlarim silinmesine ragmen beni bu sucu isledim diye onume engel koyarlarmiki lutfen yardimci olun tck 123 maddesi cinsel tacizle bi alakasi varmi cinsel dokunulmazliga karsi suclara giriyomu